Tipy na čtení
Foto: archiv

Tom Hanks: Neobvyklý typ (něco málo povídek), nakl. Domino

Proslul řadou charakterních rolí, je nositelem celého souboru Oscarů a teď se nečekaně pouští na zcela neprobádanou půdu. Sbírka sedmnácti různorodých povídek dokazuje, že Tom Hanks nedostal do vínku jen jeden talent.

reklama

Jiří Padevět: Ostny a oprátky, Host

Jeho výsostnou doménou se staly originální "knihy-bedekry" po naší blízké a vzdálenější minulosti, zvláště pak té protektorátní. V nich se Jiří Padevět jako historik vždy striktně drží ve faktografických mantinelech, což se však o tomto souboru povídek říct tak úplně nedá. Hlavní roli v nich však zase hrají ti, kteří byli aktéry našich dějin. Ať už v dobrém, nebo zlém.

Guillermo del Toro a Daniel Kraus: Tvář vody, nakl. One Hot Book

Nad příběhem němé uklízečky Elisy, která v přísně střeženém výzkumném středisku v Baltimoru potká humanoidního vodního tvora, se už dojímaly miliony diváků. Film Guillerma del Tora získal letos čtyři Oscary, jeho románová předloha se teď dočkala české audio podoby − v podání Jitky Ježkové a Pavla Soukupa.

Jiří Anderle: Zlatý věk, Radioservis

Vzpomínková kniha Jiřího Anderleho je de facto rozhovorem na třikrát, přičemž známý malíř a grafik rozmlouvá vždy s rozhlasovým režisérem Janem Tůmou. Součástí textu jsou také výtvarníkovy úvahy nad nejrůznějšími uměleckými díly, jež Anderleho inspirovaly a knihu ilustrují.