V popředí Sedící, jedna z posledních plastik Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové z let 2001–2002, vpravo kolekce světelných objektů Dalea Chihulyho.
Foto: Jan Slavík, © DOX

V pražském Doxu probíhá do 24. září výstava představující tvorbu Dalea Chihulyho (*1941), Stanislava Libenského (1921−2002) a Jaroslavy Brychtové (*1924). Minimalistická architektura galerie se na čas proměnila ve svatyni skla, toho nejlepšího, s nímž se můžeme v současnosti na jednom místě setkat, ať už se ocitneme kdekoliv. Spojení českého uměleckého páru a Američana s kořeny v Maďarsku, který po ztrátě levého oka nosí pirátskou pásku, je nejenom výrazem jejich dlouholetého přátelství, ale zároveň ukazuje dvě zásadní polohy sochařství vycházejícího ze soustavného experimentování se sklovinou.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.