Já byl medik získávající v nemocnici své první zkušenosti a on těžce stonající pacient.
Foto: Shuttterstock

O teorii relativity musel slyšet každý, kdo prošel středoškolskou výukou fyziky, ale rád bych vám představil i její medicínskou verzi, která se nikde nevyučuje. Uvidíte, že není příliš unikátní, a pokusím se vám ji vysvětlit na vlastním příkladu.

Bylo mi tehdy něco málo přes dvacet a jemu přes čtyřicet. Já byl medik získávající v nemocnici své první zkušenosti a on těžce stonající pacient – vyhublý, bledý, pokašlávající. Lidé jako ten muž se ve svých obnošených pyžamech a zašlých županech pohybovali zcela nenápadně po dlouhých chodbách kliniky a člověk je spíše zaregistroval na nemocničním dvoře, jak labužnicky nasávají cigaretový dým a cosi si vzájemně vypráví.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.