Pozorovatelna Durch je vytvořena z dubových masivních hranolů o tloušťce 20 cm a má vnější rozměry: 240 × 385 × 180 cm.
Foto: BoysPlayNice

Tohle dílo mi udělalo radost. Potkal jsem ho na letních toulkách po Česku, když jsem jako každý rok hledal soudobou lokální architekturu, která by mi pomohla doložit tvrzení o tom, že ta naše se ve svých určitých rysech odlišuje od jiných architektur a je specifická, že má vlastní identitu, jako to platí v případě českého skla, které se dá poznat na sto honů. Šlo o shledání nečekané.

Ocitl jsem se na jihovýchodním Valašsku, kousek od Slovenska. Pořád je to požehnaný kraj. Turisty je totiž − jako mnohá místa na pomezí a mimo hlavní tahy − naštěstí ještě ne zcela objeven, ale o to větší mají zdejší údolí a pozvolna stoupavé hory půvab. Tady můžete být sami se sebou a nemusíte do Indie. Po překonání Vsetínských vrchů a Javorníků jsem prozkoumával nejsevernější výběžek Bílých Karpat. Hezky po svých. Kolo nebylo vhodné: jsou tu louky, na nichž rostou orchideje, opírá se do nich slunce, voní čerstvostí a svobodou. Tak nějak má vypadat krajina léta.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.