Merlot z Golan Hights Winery
Foto: archiv

Na fesťáku se pije pivo, dostalo se mi ponaučení. Nic proti tomu, jsem ochotná respektovat pravidla. Ale i tak jsem se na jednom z barů v ostravských Dolních Vítkovicích, na slavných Colours, nesměle zeptala: "A neměli byste taky nějaké víno?"

Ale samozřejmě, zazní bez váhání. Jedna polosladká Pálava a polosuché Chardonnay, možná naopak, Bůh suď. Ale ani jedno mě tak úplně neoslovilo. Chystám se na hiphopový koncert, kde budou všichni o dvacet a více let mladší než já. Přece nebudu cucat nějaké slaďáky pro důchodce!

reklama

Barman v tu chvíli zaváhá. A pak řekne: "Máme tu jedno izraelské víno. Ale prodáváme ho jen po lahvích, ne po skleničkách!" Z výrazu jeho tváře je mi jasné, že předpokládá, že couvnu. Ale to mě nezná! "Doufám, že jedna lahev bude stačit!" říkám a vychutnávám si jeho udivený výraz.

Jsem tak trochu připravená na − a to v lepším případě − průměrné víno. Ale už když mrknu na vinětu a vidím název vinařství Golan Heights Winery, srdce mi poskočí. Třetí největší izraelské vinařství nemá opravdu vůbec špatnou pověst. Ba naopak. Možná lehce kontroverzní. Podobně jako region, ze kterého pochází.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.