Bílé z červeného autobusu
Foto: archiv

V příběhu skladatele Wiktora a zpěvačky Zuly, který začal v poválečném šedivém Polsku a pokračoval mimo jiné i v rozjařené Paříži, se mísí kunderovská lehkost i tíha. Film Studená válka pro mě byl jedním ze zážitků letošního filmového festivalu v Karlových Varech. Kdybych ho měla přirovnat k vínu, bude to asi hořký a trpký balkánský Dingač. Ostatně, v bývalé Jugoslávii se odehrává i jedna z klíčových scén filmu.

Avšak když v tmavém sále ochutnáte něco tak těžkého a výrazného a pak vyjdete ven do žáru letního slunce, chce to do opravdové skleničky spíš něco lehkého a veselého. No a v tomto ohledu jsem se spolehla na projekt PuppPunk, který ve Varech už několikátý rok provozuje pražský restauratér Milan Bartoš, majitel podniku Red Pif. Do něj jsem začala chodit před lety, když jsem se se "spolužáky" připravovala na someliérské zkoušky. Mám pro něj tedy sentimentální slabost.

reklama

Ve Varech se mu daří jak gastronomicky (letos spojil síly se známým kuchařem Janem Punčochářem), tak ohledně vína. V nabídce festivalového doubledeckeru, tradičního londýnského autobusu proměněného v bar, byla řada zajímavých a zároveň cenově dostupných vín. Není divu, že kolem bylo permanentně veselo.

Zadání "lehké a veselé" splnila už místní "základka", bílé cuvée namíchané speciálně pro festival vinařstvím Trpělka a Oulehla. Opět tradičně. Letos v barvě světlounce žluté, se zlatavými záblesky, jež zesilovaly zejména v odpoledním slunci.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.