Buď dobrý a jez draze
Foto: Shutterstock

Tak jsem se o sobě v Hobuletu, radničních novinách Prahy 7, kde bydlím, dočetl, že nejsem dobrý člověk. Nebo aspoň podle Barbory Kebové, podepsané pod článkem Odpovědné jídlo, lidé a město. Autorka v něm tvrdí, že všichni dobří lidé se při nákupu jídla nerozhodují podle ceny a kvality, ale podle toho, jestli podpoří "menšího, lokálního výrobce či pěstitele, který díky tomu dokáže uživit svou rodinu, nebo zemědělsko-potravinářského magnáta, u kterého produkce potravin již dávno ztratila svou původní krásu a smysl a stala se pouhým odosobněným byznysem."

Ano, vím: Praha 7 a zvlášť Letná je už nějaký čas lokálního dobra říznutého marxismem plná, takže čemu se divit? Prostě mi to nedalo, protože letenské dobro taky znám. A musím říct, že podle cen někteří lokální výrobci či pěstitelé, kteří ve zdejších "farmářských" obchodech prodávají svou produkci, živí své rodiny nadmíru dobře. Nejspíš si k ní spolu s obchodníky osobně připočítávají i lásku, dnes tak módní šestou chuť. Podobně kvalitní farmářskou produkci totiž koupíte i levněji nejen na Rohlík.cz. Nevím, jak moc v byznyse této společnosti figuruje krása, ale nyní má i vlastní chřest z Hostína u Vojkovic.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.