Podnikatel Libor Hoření je dalším nositelem titulu Laskavec, který uděluje Nadace Karla Janečka.
Foto: Jan Tichý Photography
Nadace Karla Janečka v rámci projektu Laskavec oceňuje lidi, kteří nezištně konají dobré skutky. Červnovým laskavcem se stal Libor Hoření z Brna, jehož projekt lidem připravuje kávu za dobrý skutek. Rozhovor s mladým podnikatelem a filantropem připravujeme v následujícím čísle magazínu ego!

Za dobrou kávu se zpravidla platí a rozhodně není řeč o malých částkách. To však neplatí v případě drobného stánku DobroKáva na brněnském Zelném trhu – tady člověk dostane šálek výměnou za příslib dobrého skutku. Takový je nejnovější počin milionáře a filantropa Libora Hoření, který si dal za cíl zlepšit a motivovat českou společnost.

Mladý podnikatel před lety založil server Toprecepty.cz, který dnes navštěvuje více než 2 miliony lidí měsíčně. Prosperující projekt mu spolehlivě zabezpečil živobytí, a protože Libor Hoření vydělává nad rámec svého životního stylu, rozhodl se část zisku investovat do dobrých skutků.

reklama

Za svůj poslední počin, projekt DobroKáva, nyní získal titul Laskavec. "Inspirovala mě kniha Dalajlamova kočka, kde se kočka zatoulá do kavárny mnicha a ten místo toho, aby ji vyhodil, přijme ji a dává jí najíst," vysvětluje Hoření. Za kávu z jeho stánku tedy lidé neplatí penězi, nýbrž dobrým skutkem. 

A pokud o své dobrosrdečnosti zrovna nemají jasnou představu, obsluha jim ráda pomůže. "U stánku máme tabuli se seznamem jednoduchých dobrých skutků pro inspiraci. Další variantou je koláček štěstí, kde jsou zapečené konkrétní skutky," pokračuje podnikatel. Lidé si tak například "vylosují" úsměv, kterým druhému zpříjemní den či úkol darovat krev. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.