Petr Kotík (vpravo nahoře), Hana Krausová (vpravo dole) a Kristýna Vrančičová stojí za portálem Amazing places.
Foto: Pepa Dvořáček
Portálů, které nabízejí luxusní ubytování, je na internetu spousta. Vášnivý cestovatel Petr Kotík se proto rozhodl nabídnout potenciálním rekreantům něco víc. Vytvořil projekt Amazing places, jež osobitým přístupem doporučuje kouzelná místa v Česku, kam opravdu stojí za to jet.

Kouzelné nemusí být jen písčité pláže ostrovů, chýše v pralesích nebo týpí v sousedství několikametrových vodopádů. Místa, která člověka chytnou za srdce a přimějí aspoň na chvíli se zastavit a nadechnout, jsou i v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. A není jich vůbec málo.

Přesně s takovou pointou pracuje projekt Amazing places, který před čtyřmi roky založil vášnivý cestovatel a požitkář Petr Kotík. "Mám blízko k architektuře a designu a odjakživa jsem hrozně rád cestoval křížem krážem Českou republikou. Zjistil jsem, že míst, která mě opravdu oslovují, je spousta, ale málo se o nich ví," říká, když se společně další tváří projektu Hanou Krausovou setkáváme v karlínské restauraci Eska, kam to tým Amazing places má z kanceláře jen pár kroků.

Petr se na výpravy za kouzelnými místy původně vydával čistě pro svou vlastní potřebu - aby měl přehled o tom, kde může strávit pohodovou dovolenou v příjemném prostředí, se skvělou gastronomií i servisem. "Štvalo mě, že neexistuje žádná platforma, podle které by se člověk mohl snadno zorientovat a mít záruku, že destinace opravdu odpovídá svému popisu," vypráví.

Internetových portálů, které nabízejí luxusní ubytování, je na trhu sice spousta, podle Petra Kotíka, který se v cestovním ruchu pohybuje už patnáct let, ale nepracují příliš selektivně. Amazing places proto vybudoval na principu výběrového portálu s databází míst, kam skutečně stojí za to jet. "Osobně lokality vybíráme a navštěvujeme a na základě zkušeností vytváříme v podstatě mapu úžasného ubytování v Česku." Podstatou však není jen najít za každou cenu ty nejluxusnější lokality - amazing neboli kouzelný může být i zrekonstruovaný statek, mlýn nebo stylová chatka u rybníka. Důležitý je zkrátka celkový genius loci, na němž se podílí celá řada faktorů.

Od pár tipů k tisícům fanoušků

"Celý projekt odstartoval na Facebooku, kam jsme dali několik vlastních tipů. Lidi to oslovilo a postupně nám začali sami psát doporučení na krásná stavení napříč republikou. Tak jsme se s kolegy sebrali a jeli se na ně podívat," líčí Hana Krausová, jak "mapa" kouzelných českých míst začala vznikat. Dnes má projekt na sociálních sítích přes 130 tisíc fanoušků a na seznamu bezmála dvě stovky destinací a tipy se hrnou dál. 

Lidem za Amazing places prostě chybělo ověřené místo, kde si vybrat kouzelnou dovolenou.
Foto: Pepa Dvořáček

 "Prakticky už máme všechno objevené," směje se Petr Kotík s nadsázkou. "Ze začátku jsem znal jen zlomek tipů od našich fanoušků, teď už víme o většině z nich. Ale samozřejmě se staví stále nová místa a ta stávající se mění," vysvětluje, že se databáze musí neustále kontrolovat. Na místa se tým Amazing places vydává opakovaně a spolupracuje také s blogery, kteří odsud přinášejí poutavé on-line reportáže. A tak se mnohdy úplně neznámé lokality, které se Petr nezdráhá označit za projekty s neuvěřitelnou energií, dostávají do povědomí a rozšiřují si renomé mezi potenciálními hosty. 

HN

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.