Dalo by se říct, že naše sblížení proběhlo jako mávnutím křídel.
Foto: Shutterstock

Ochočil jsem si motýla. Mnozí tenhle barevný úlet nebudou chápat, ale třeba časem změní názor. Na jaře je to ideální společník. Nebo společnice? Pohlaví jsem tedy nezkoumal. Babočka paví oko byla dárek k narozeninám, dlouho jsem si ji přál. Snad proto, že jsem v dětství nikdy nedostal štěně ani kotě, nemluvě o koni. A dokonce ani krysu − v očích teenagera hodně cool zvířátko. Motýl je ovšem lepší, téměř nikdo ho nemá, nepočítám-li ty podivíny s přišpendlenými mrtvolkami pod sklem. Je absurdní, že zrovna na tuhle nekrofilii se prý mají do pánských příbytků lákat dámy.

Babočku paví oko jsem chtěl rozhodně živou. Měl jsem štěstí, neboť si na mě zvykla celkem rychle, a já na ni. Dalo by se říct, že naše sblížení proběhlo jako mávnutím křídel. Po vylíhnutí z kukly se sice chvilku zmateně třepotala nad květináči u okna, začal jsem však na ni hned mluvit, natahoval jsem k ní ruku se žlutou pampeliškou a za několik hodin jsme už byli kamarádi. Létala tak půl metru ode mě. Když jsme pak spolu vyráželi za zábavou, zastrkal jsem si do různých děr a záhybů v oblečení kytky, na které si sedala. Později už jen stačilo mít na sobě něco s květinovými vzory a tu správnou (pro ni, nikoli pro mě) kolínskou. Měla ráda Versaceho a havajské košile, za což jsem se styděl. Ale co by člověk neudělal pro svou malou okatou přítelkyni.

HN

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.