Píše hry, režíruje, hraje, vede dvě scény… Přesto Jakub Špalek tvrdí, že není workoholik. Jeho radost z hraní ve všech jeho podobách je však uvěřitelná.
Foto: Lukáš Bíba

Naštěstí máme divadelní trička, jinak nevím, v čem bych chodil," přiznává ředitel Divadla v Celetné Jakub Špalek. "Nejsem schopen najít si čas a chuť na návštěvu obchodů, takže vždycky sáhnu po dalším triku. Před Vánoci jsem poprosil své blízké příbuzné, aby mi Ježíšek nadělil něco na sebe, ale místo toho jsem dostal spoustu čajů."

Oblečení má Jakub Špalek univerzální. Zejména kalhoty musí obstát i při hrubé práci. "Doděláváme Klubovnu, naši novou komorní scénu v Jindřišské ulici, což se neobejde bez tahání věcí, uklízení, natírání, vrtání a tak dále. Ještě na konci října to byla neobydlená hrubá stavba. Dnes je tu jedenáct inscenací v dobře fungujícím divadelním prostoru. Máme výhodu, že v divadle jsme skvělá parta, která je schopna si zajistit hodně věcí sama, a s další scénou se umíme sžít rychle."

Prostorové řešení i design jsme vymýšleli se dvěma výtvarníky, s Petrou Krčmářovou a Karlem Čapkem. Vycházeli jsme ze zkušeností s Bytovým divadlem, které jsme − samozřejmě společně s Divadlem v Celetné − provozovali takřka čtyři roky. "Klubovna má působit dojmem, jako byste nás navštívili v obýváku, tedy žádné černé stěny a podobně. Záměrně to evokuje 70. a 80. léta − původní toalety se splachovadly nahoře, lino jako v družině a váleček na zdi. A do toho evidentně vlastnoručně vyrobené interiérové prvky."

HN

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.