Sametová divokost
Foto: archiv

Chcete mít nejlepší stůl v jedné z nejlepších restaurací ve městě? V takovém tom podniku, který je zrovna v módě a je tam téměř stále plno? A když tam stůl přece jen získáte, tak je zastrčený v koutě nebo u záchodů? Dám vám "profi" tip.

Objednejte si tam stůl na narozeninovou večeři ve dvou. Tak jak to udělal můj muž v lisabonské Sacramento do Chiado. Stůl byl famózní, a to ani nemluvím o narozeninovém minidortíku, který se pak ani neobjevil na účtu. Zda opravdu narozeniny máte, samozřejmě nikdo kontrolovat nebude.

reklama

Ale já je měla! Stůl jsme nakonec měli opravdu nejlepší, v patře a s výhledem na obě části moderního, a přesto velmi útulného podniku. O skvělé moderní portugalské kuchyni se nebudu rozepisovat a přeskočím rovnou na víno. V našem případě z vinařství Quinta do Mouro.

Náročný vinný kritik Robert Parker ho nazval "nejlepším v oblasti Alentejo" a časopis Wine ho v roce 2015 vyhlásil "vinařstvím roku" a to už něco znamená. Zejména proto, že nejde o firmu s nijak předlouhou historií, Miguel Louro zasadil první vinice se svým synem Luísem v roce 1989. Mimochodem, Alentejo je vůbec zajímavý region. Název byl původně "Além Tejo", což napovídá, kde oblast najdeme. Za řekou Tejo.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.