Otevři ještě lahev!
Foto: Shutterstock

Národní vinařské centrum, organizátor Salonu vín, nově pořádá naučné degustace pro naše vinaře. Princip je jednoduchý: při každé degustaci poznají etalony jednotlivých odrůd, s nimiž se poměřuje celý svět vína a které se pěstují i u nás. Rulandské modré a Chardonnay samozřejmě z Burgundska, Rulandské šedé a Tramín z Alsaska a tak dál. Degustace stojí kolem tisícovky a bývají nejen vyprodané, ale i názorově bouřlivé. Takové už srážky s realitou holt bývají.

Něco podobného by měl někdo udělat i pro naše majitele vinoték, protože i jim by se hodila zahraniční osvěta. Jen nevím kdo, protože žádné Národní centrum vinoték neexistuje. Naposled jsem si to znovu uvědomil v Terstu v zastrčené vinotéce Lucy Nanuta. Sotva sem vejdete, hned si všimnete dobré čtyřicítky otevřených lahví. A ani ta často nestačí. Když jsem Nanuta požádal o místní pořádně slané a minerální Friulano, přejel pohledem otevřené lahve, načež mi odešel otevřít další. Na zdraví!

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.