Jitka Šramotová se snaží najít unikátní módní kousky, často se silným příběhem.
Foto: archiv: Scoro Coco
Chodí sem swingaři, majitelé veteránů, herci i mladí muži z tvůrčích oborů. Scoro Coco nabízí styling podle jednotlivých dekád 20. století i šanci přijít k anglickým polobotkám, které dělají parádu i po 40 letech

Vcházejí jako pánové se slabostí pro módu, vycházejí jako šviháci s citem pro gesto. Obleky, které si v butiku pořizují, mohou být na dnešní poměry trochu robustní v ramenou, štíhlé v bocích a s nezvyklou délkou saka, přesto jim tento střih padne jako málokterý jiný. Šaty, jež si odsud zákazníci odnášejí, však mohou mít kromě estetické jedinečnosti ještě jinou hodnotu: příběh.

"Na pozvání brouzdám domy na Starém Městě a Malé Straně, hledím do vnitrobloků, o jejichž existenci jsem neměla tušení a setkávám se s obyvateli bytů, do nichž bych se jinak nikdy nepodívala," vypráví Jitka Šramotová, majitelka letenského vintage butiku Scoro Coco, jejž s kamarádkou založila v roce 2013 na Žižkově a v roce 2014 provedla jeho restart v jiné čtvrti. Pro své zákazníky, dnes výhradně muže, již pět let shání oblečení, kterým svůj šatník přiblíží dandyovskému stylu, anebo ho ozvláštní detailem, který nebude mít nikdo jiný.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.