Chateauneuf du Pape, Margnat Freres, ročník 1968.
Foto: archiv

U žen se o věku nemluví, ale já se zas tak moc nebojím napsat, že mi letos bude padesát. A už vím, jakým vínem s mým mužem naše společné 100. narozeniny zapijeme. Je z jedné z mých nejmilejších oblastí. V Česku populární, asi hlavně díky Michalu Tučnému, ale nepochybně především proto, že je to dobré víno. A já nepochybuji ani o tom, že skvělé bude i Chateauneuf du Pape, Margnat Freres, ročník 1968.

Dostala jsem ho před dvěma lety od dětí k dřívějším narozeninám. A rozhodla se, že si ho schovám na ty padesáté. Lahev je nejen krásná, ale zajímavá také tím, že zmíněné vinařství už neexistuje. Edouard Margnat ho založil koncem 19. století a po druhé světové válce z něj jeho tři synové vybudovali velkou úspěšnou firmu. Obecně nabízela cenově dostupné a zároveň kvalitní víno. Když v 70. letech bratři Margnatovi své podíly prodali, byla největší firmou obchodující s vínem ve Francii. Koupila ji nakonec společnost Pernod Ricard a později Castel Group.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.