Filip (vlevo) a Lukáš Houdkovi jsou skláři, kteří si říkají Glass Brothers.
Foto: Pepa Dvořáček
Městu Nový Bor na severu Česka už léta vládne sklářský průmysl. Tradici tu patrioticky drží i sourozenci a nadšení cyklisté Filip a Lukáš Houdkovi alias Glass Brothers. Ti nyní připravují výstavu, na které představí unikátní spojení jízdních kol a luxusních skleněných svítidel.

Cesta z Prahy na sever je klikatá, místy strmě stoupá vzhůru a nížiny za hlavním městem se pomalu ale jistě mění v pěkné stoupáky. Ani takový terén však nemůže odradit Filipa a Lukáše Houdkovi od nadšení pro cyklistiku. Spíš právě naopak. Bratrská dvojice sklářských výtvarníků, která společně vede studio HG Atelier Design v Novém Boru, se nyní rozhodla spojit design a sport v jeden celek.

Nenápadný ateliér sklářů, kteří si jinak říkají také Glass Brothers, sídlí jak jinak než ve Sklářské ulici - na okraji severočeského města, jež se proslavilo zejména jako centrum textilní výroby a středisko sklářského průmyslu. "Tady máme svoje království. Je tu brusírna, vzorkovna i galerie, kde se prolínají projekty z minulosti i současnosti," představuje Filip Houdek ateliér, který se zaměřuje především na výrobu světelných objektů. 

Magické světelné objekty.
Foto: Pepa Dvořáček
reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.