Nechceš kuřárny? Najdou si tě samy
Foto: Libor Fojtík

Tentokrát je tenhle sloupek doslovný. V menu všech tuzemských restaurací totiž chybí od loňského května cigarety, jež utnul plošný zákaz. Protože se ale některým poslancům v čele s Markem Bendou z ODS zdá, že právě po necelém roce je nejvyšší čas měnit zákony, které pro restauratéry znamenají nemalé finanční náklady, snaží se teď cigarety do hospod vrátit. A to formou kuřáckých ajnclíků neboli kuřáren, jež nyní pro jistotu ruší i na pražském letišti.

Benda a spol. samozřejmě balí i kouření do hávu svobody a kuřárny lidem prodává jako svobodný výběr hospodských. Jenže cigarety nebývají svobodný výběr, a to ani pro majitele restaurací, hospod či vinoték (kouření by se týkalo podniků do velikosti 80 metrů čtverečních). Mnozí by kouření ve svých podnicích svobodně zrušili už před plošným zákazem, báli se ale, že by za to znovu zaplatili stejně draze, jako když předtím zaplatili povinné oddělení kuřáků a nekuřáků. Nebo téměř oddělení, protože nemálo hospodských si i to vyložilo jako další zákon, který je tu jen od toho, aby se svobodně porušoval.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.