Jaroslav Osička na své vinici ve Velkých Bílovicích
Foto: Libor Fojtík
Autentická vína Jaroslava Osičky si můžete objednat v nejprestižnějších restauracích v Praze. Dodává je i do USA nebo Velké Británie, ovšem na Moravě, kde vznikají, se neprodávají vůbec.

"Sladké nemáme a neptejte se nás, akorát nás naserete," praví nápis na krabicích s vínem, který uvidíte hned po vstupu do malovaného sklepa Jaroslava Osičky ve Velkých Bílovicích. Lásku k vínu zdědil po svých předcích a historie jeho sklípku sahá až do 17. století. Svá "přírodě věrná vína" označuje na etiketě písmenem A jako Autentisté, což je spolek autentických vinařů, jehož je jedním ze zakladatelů. Léta také učil na Střední škole vinařské ve Valticích.

Osičků (i vinařů s tímto příjmením) je na Moravě mnoho. "Hodíš kamenem a to by bylo, abys netrefil nějakého Osičku," tvrdí pětašedesátiletý vinař, jenž vybočuje nejen svými produkty, ale i osobností. Ve srovnání s "běžnými víny" ta jeho mívají odlišné a značně různorodé aromatické i chuťové projevy, výraznější barvu a zřetelněji se v nich odráží kvalita daného ročníku. Celá rodina Osičkových se stará o tři hektary vinic a nalahvuje kolem deseti tisíc lahví ročně.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.