Festival Praha pije víno se bude konat ve dnech 18.–19. května v pražské Novoměstské radnici.
Foto: Libor Fojtík
Že k vinné révě a jejímu zpracování lze přistupovat s respektem k přírodě, to nemusí být jen výsledek lidské vyzrálosti a letitých zkušeností. V druhé polovině května se na festivalu naturálních vín Praha pije víno představí i několik mladých vinařů.

Někteří víno přirovnávají k životu a umění, další k podstatě bytí nebo bouřlivým emocím. Ve finále v něm ale všichni vidí především tvrdou práci na vinici i ve sklepě − nikoli ve sklípku, ten je podle slov vinaře a jednoho ze zakladatelů spolku Autentistů Bogdana Trojaka na brambory.

Protože přírodní vína jsou pořád tak trochu záhadou, založil Trojak spolu s distributorem vína Antonínem Suchánkem festival Praha pije víno, na který zve už pátým rokem autentické vinaře z celé střední Evropy, a přibližuje tak tento styl širší veřejnosti.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.