Věra Doušová je další z oceněných titulem Laskavec.
Foto: Jan Tichý Photography
Nadace Karla Janečka v rámci projektu Laskavec oceňuje lidi, kteří nezištně konají dobré skutky. V dubnu se laskavcem stala Věra Doušová z Dolních Chaber u Prahy. Vede potravinovou banku, pomáhá sociálně slabším lidem a ze severských zemí dováží zdravotní pomůcky pro handicapované děti.

Plýtvání jídlem, nedostatek zdravotních pomůcek pro děti s postižením, návrat vyhořelých lidí do společnosti či přesun obyvatel z těsného okolí Černobylu do lepších podmínek. Nejen k takovým tématům má Věra Doušová celý život blízko - vystudovala totiž sociologii, filozofii a psychologii. "V podstatě existují jen dva druhy lidí, kteří se rozhodnou pro studium psychologie: jedni, kteří sami potřebují pomoc psychologa, a ti, již pomoc nabízejí druhým," říká s úsměvem žena, která očividně patří do té druhé skupiny. A za své nezištné aktivity nyní získala titul Laskavec.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.