Ilustrátorka Michaela "Nyemi" Hertlíková
Foto: Libor Fojtík
Výpravné rolové hry i silná auta, ilustrace a cvičení koní. Mnoho zdánlivě neslučitelných zájmů dokáže do své maringotky vměstnat svérázná a nepřizpůsobivá Nyemi.

Vápencové lomy na Berounsku jsou typické svou nenápadností − když o nich předem nevíte, minete je pravděpodobně bez povšimnutí. Totéž by se s trochou nadsázky dalo říct o jedné zdejší obyvatelce.

Když po několika kilometrech bloudění spatříme oprýskanou maringotku, zdá se, že jsme v cíli − u potoka klidně pořehtává hnědý hřebec, okolo pobíhá několik zvědavých slepic a přede dveřmi stojí zaparkované volvo. "Můžu vám uvařit kafe, ale nebude tak hipsterské jako z Karlína. Takže bude lepší, když udělám čaj," vítá nás trochu nedůvěřivě vyhlížející plavovláska. Ve světě ilustrace, grafiky, počítačových i rolových her je známá jako Nyemi. V tom reálném se jmenuje Michaela Hertlíková.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.