Houslista, koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček
Foto: Pepa Dvořáček
Před lety si vzal Josef Špaček hypotéku na housle, do nichž se zamiloval na první zahrání. Dnes říká, že to byl sice risk, ale také skvělá investice. Už má skoro splaceno.

Po Velikonocích začal zkoušet s Českou filharmonií skladby Luciana Beria a Mahlerovu Symfonii č. 2, což je program, který orchestr uvede až v příští sezoně. "Specialita nového šéfdirigenta Semjona Byčkova, který chce, abychom se s předstihem seznamovali s novým repertoárem," vysvětluje s úsměvem mladý muž, jehož tvář v posledních letech promlouvá snad ze všech reklamních billboardů a plakátů, jež propagují Českou filharmonii. Její historicky vůbec nejmladší koncertní mistr a v současnosti jeden z nejlepších českých houslistů je, zdá se, stále dobře naladěný − jako na těch plakátech. A také je sympaticky neokázalý a bezprostřední.

Tento týden jede do Ženevy, kde bude po 12 dní coby člen poroty mezinárodní houslové soutěže Yehudiho Menuhina posuzovat výkony mladých houslistů z celého světa. Na to se moc těší, je to první zkušenost a je zvědavý na spolupráci s dalšími členy mezinárodní poroty − světovými hvězdami, jako jsou Pamela Franková, Maxim Vengerov nebo Ilja Gringolts. Před odjezdem si musel pročíst všechny skladby, které soutěžící budou hrát, a také se připravit na master class neboli seminář, který v Ženevě sám povede.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.