Student Felix (vpravo) z Německa diskutuje o právu na rudé planetě.
Foto: Libor Fojtík
Elon Musk plánuje kolonizovat rudou planetu do 10 let, studenti na první americké high school v Česku s přípravami nezůstávají pozadu. American Academy v pražských Nuslích je projektem letos 25letého Ondřeje Kaina a Tomáše Jízdného. Ti se pokusili v Česku otevřít střední školu, která kompletně přejala americký vyučovací systém. Celkem ji navštěvuje 75 studentů z 27 zemí světa.

Brandon Moseley, čerstvý čtyřicátník růžolících tváří v proužkované košili, pobíhá mezi Kennedym, Martinem Lutherem Kingem, Oprah Winfreyovou a Obamou, tedy mezi jejich podobiznami a citáty nalepenými na zdech chodby. Neustále ho zastavují studenti a na něco se vyptávají. V American Academy, škole otevřené loni v září a nacházející se ve sto let staré budově uprostřed pražských Nuslí, začíná druhý den "kolonizace Marsu". Kolonizátorům zcela očividně není ještě vše jasné.

"Ti, kdo se nebojí selhání, mohou dosáhnout velkých věcí," hlásá ze stěny JFK. "Největším dobrodružstvím je život podle tvých snů," dodává Winfreyová.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.