Expozice veletrhu Antique
Foto: archiv Asociace starožitníků
Jarní veletrh starožitností Antique se ponese v duchu 100. výročí vzniku československého státu. Bude to atraktivní podívaná i příležitost pořídit si hodnotný umělecký předmět. A dozvědět se něco o naší historii.

Očekávaná přehlídka, která je magnetem pro mnohé sběratele umění, se letos na jaře koná od 19. do 22. dubna, a to tradičně v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Zaměří se tentokrát především (ale ne výhradně) na období po vzniku Československa a na umělce, kteří nový stát pomáhali utvářet a prezentovat. Pořadatelé předpokládají, že se vystavovatelé budou snažit pojmout své expozice v tomto duchu a upozornit na významné tvůrce, zajímavá dobová díla, umělecké směry, skupiny a trendy.

Na vlastenecké vlně

"Umění první republiky je mezi českými milovníky starožitností velmi populární. Vždyť právě u artefaktů z této doby padají nejvyšší aukční rekordy. Vyhledávaná jsou však i díla méně významných tvůrců. Snad proto, že je pro současného člověka tato epocha srozumitelná," říká viceprezidentka Asociace starožitníků Simona Šustková a dodává, že kromě obrazů a soch bude na návštěvníky čekat také užité umění, porcelán, sklo, nábytek či šperky.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.