Nezávislá producentka, dramaturgyně a dokumentaristka Kamila Zlatušková
Foto: Pepa Dvořáček
Čas od času si při své práci kladla otázku, co je to profesionální přístup. Jestliže spočívá v odstupu a chladném pozorování, není toho schopna. To už dnes ví.

Minulý týden obhájila disertační práci a získala titul Ph.D. na JAMU − v oboru dramaturgie a autorská tvorba. Zároveň připravuje mezinárodní festival Serial Killer, který má mít v Brně premiéru na začátku května. Jinými slovy − pracovní program má v těchto dnech pořádně nabitý, a to ještě nepočítám starosti a radosti matky dvou malých kluků a vlastní dokumentární tvorbu.

Minulé pondělí, kdy jsme se sešly k rozhovoru, dorazila na pražské nádraží v 8.40. To znamená, že doma v Brně vstávala před pátou. "Doufala jsem, že se po cestě trochu dospím, protože jsem v noci propadla velikonoční náladě a pekla ještě beránka a další dobroty pro kluky, ale pak mi to nedalo a zase jsem ve vlaku otevřela počítač a řešila věci spojené s festivalem. Dívala jsem se mimochodem na výběr jedné naší kategorie, který mi připravil programový šéf. Mám radost ze seriálů, které v Brně uvedeme," vysvětlovala mi nadšeně. To už bylo 9.30 a my jsme seděly v kavárně na Smetanově nábřeží, jen pár metrů od FAMU, a měly jsme k dispozici 90 minut. Přesně v 11.00 jí vedle v budově začínala první vyučovací hodina. Kamila Zlatušková, známá producentka a dokumentaristka, která proslula svou nekonvenčností a originálními nápady, sice před časem odešla z České televize a posléze také rezignovala na místo proděkanky filmové fakulty, ale na škole stále přednáší. A tak pravidelně pendluje mezi Prahou a Brnem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.