Jitka Jeníková, překladatelka a novinářka, mamavbehu.blogspot.cz
Foto: archiv Jitky Jeníkové
Položili jsme deset otázek jedenácti ženám, které spojuje láska k běhání. Důvody k vyběhnutí mají různé. Pro některé je to droga, pro jiné způsob, jak se udržet fit. Některé z nich nejspíš uvidíme v sobotu na pražském půlmaratonu.

První tři kilometry to chci zabalit, všechno mě bolí, lapám po dechu, i když se rozbíhám pomaleji, ale pak se to zlomí. Přichází euforie a čirá radost," říká o běhání Martina Ferencová, ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. Po tréninku si s oblibou dává dvě malá piva. Každá běžkyně má své vlastní návyky i trasy, které si postupně oblíbila podobně jako značku parfému. Politička Kateřina Jacques Bursíková obvykle urazí deset kilometrů, zvládne to za hodinu. Nejdřív se zahřeje stoupáním z Malé Strany na Petřín a na Ladronku, zatímco závěrečné klesání je příjemný výklus.

Na trati si také ženy leccos vyslechnou. "Člověk neustále dostává dobré rady od kolemjdoucích − většinou o škodlivosti běhu pro kolena, a dokud jsem běhala s kočárem, tak o rizicích pro dítě. Kdybych dostávala desetikorunu za každou hlášku 'Utíkej, Forreste, utíkej', byla bych bohatá," podotýká překladatelka a novinářka Jitka Jeníková, autorka blogu mamavbehu.cz. Pravidelně začala trénovat po narození prvního dítěte. Aby shodila kila a aspoň na chvíli se dostala z kolotoče věčného chování, kojení a přebalování.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.