Šéf Cambridge Analytica Alexander Nix.
Foto: Reuters

Tak zkusit to samozřejmě můžete," usmál se na mě mladý kryptoanarchista, odborník na nenápadný pohyb v digitálním prostoru, když jsem se ho před lety ptala, jakou mám šanci skrýt svou virtuální stopu před lidmi, jimž do mě nic není. Chtěl tím samozřejmě říct, že pokud nebudu mít nic lepšího na práci, neuškodí, seznámím-li se aspoň se způsoby, jimiž o sobě dávám světu vědět každou minutu každého dne.

Dále mi vysvětlil, tenhle kryptoanarchista s krásnými zuby, co všechno můžu udělat a jaká zařízení si pořídit, abych měla jakous takous jistotu, že má data tečou zhruba tím směrem, který jsem si vybrala. "No a pak je potřeba, abyste komunikovala jen s lidmi, kteří mají stejnou úroveň zabezpečení jako vy," řekl. "Jinak je to celé kapánek na houby."

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.