NEPOUŽÍVAT
Foto: Libor Fojtík
Měli dvě možnosti. Buď se smířit s tím, že se jejich domov definitivně promění v ghetto, anebo se pokusit si svoje místo na slunci vyboxovat. Vybrali si to druhé.

Jednu branku pod nakládací rampou místního konzumu vyznačuje stará pneumatika. Druhou představují dvě nezřetelné čáry namalované na betonu.

Na improvizovaném hřišti, kam se vejdou nejvýš dvakrát tři hráči, se v prvním jarním slunci blyští skleněné střepy a zátky od lahví. Zlatá bunda trenéra dětského streetfotbalového klubu Mongaguá Ostrava Jaroslava Horvátha ladí se žlutí trávníků a kontrastuje s rozfoukanými odpadky.

Ač je všude bláto, Horváth má dokonale čisté boty.

"Tady trénuju od dětství a chodím sem i s kluky z klubu," rozkládá Horváth rukama u plochy pro nakládku zboží a snaží se k nám přivolat pětičlennou skupinku dětí, která se vynořuje zpoza blízké bytovky.

Kluci z úcty k trenérovi − a obecnímu "strýci" se značnou autoritou − chvíli postojí, ale z foťáku nadšení nejsou. Brzy utíkají za děvčaty, která se nám obloukem vyhnula.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.