Kampaň Jedna blbá fotka se snaží odradit mladé od lezení na vlakové vagony.
Foto: archiv Jarmily Štukové
Lezou na vagony pro dobrodružství a pak je zasáhne elektrický výboj. Tak vypadá adrenalin, jenž končí smrtí nebo zmrzačením.

S popáleninami se dokumentaristka a fotografka Jarmila Štuková poprvé setkala v Indii, kde se před lety podílela na natáčení snímku Nezlomené − dokumentu o ženách, které byly poleptány kyselinou, nejčastěji jako revanš zhrzeného milence. "Pokaždé když o tom vyprávím, mám husí kůži. Jsou to ženy, které ještě coby mladé dívky prožily velké trauma," říká. Protagonistky snímku se však svému osudu nepoddaly, snaží se s ním vyrovnat a dnes bojují za to, aby se povědomí o těchto hrůzných zločinech šířilo daleko za hranice míst, kde žijí.

Když se Jarmila Štuková vrátila do Prahy, zjistila, že její přítel je psychoterapeutem dívky, jež se také potýká s následky těžkých popálenin. "Její příběh mě samozřejmě zajímal a překvapilo mě, jak ochotná byla o svém zranění mluvit." O statečné Martině autorka už několik let točí dokument.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.