Na získání michelinské hvězdy jednoznačně aspiruje restaurace Bellevue v čele se šéfkuchařem Markem Šádou.
Foto: Bellevue
Díky Praze má Česko tři michelinské hvězdy a sedm Bibů Gourmand za dobré jídlo za dobrou cenu. Stále zde ale nemáme restauraci, do níž by se vyplatilo zvlášť si zajet, jak zní definice dvou michelinských hvězd. Přinášíme vám seznam několika restaurací a jejich šéfkuchařů, kteří by mohli na nejvyšší gastronomické ocenění dosáhnout.

Kolik se v Česku letos urodí michelinských hvězd a ocenění Bib Gourmand, to se dozvíme v pátek 9. března. Mluvit o celé republice ale není na místě, neboť hodnotící inspektoři se zatím zaměřují jen na naši metropoli a výsledky jsou zveřejňovány v "městském" průvodci Main Cities of Europe. Podobně jako my v něm mají pouze hlavní město třeba Finsko, Řecko, Maďarsko nebo Norsko, zatímco ve větším Polsku doprovází Varšavu ještě Krakov. Díky Praze má Česko zatím tři hvězdy (po jedné mají Alcron, La Degustation Bohême Bourgeoise a Field) a sedm Bibů Gourmand za dobré jídlo za dobrou cenu (Eska, Maso a Kobliha, Aureole, Divinis, Na Kopci, Sansho a SaSaZu).

Česko tak vlastně pořád nemá restauraci, do níž by se vyplatilo zvlášť si zajet, jak zhruba zní originální definice dvou michelinských hvězd. Jednohvězdičkový podnik totiž původně řidičský průvodce popisuje jako restauraci hodnou vaši návštěvy, jen pokud ji máte při cestě – tedy něco jako McDonald’s. I Praha si nicméně zaslouží víc michelinských hvězd. O nic horší než Roman Paulus z Alcronu, Oldřich Sahajdák z La Degustation Bohême Bourgeoise a Radek Kašpárek z Fieldu nejsou ani Marek Šáda z Bellevue, Jan Punčochář z Grand Cru a Jan Kracík z Pot-au-feu.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.