V rámci architektonické koncepce byly obytné části domu vepsány do organicky tvarované střechy.
Foto: BoysPlayNice
Nadčasová forma, komfort a harmonie. Lesní vila navržená ateliérem Mjölk je inspirujícím manifestem souladu s přírodou.

Zkuste zapojit svou fantazii − představte si pomalou sobotní snídani v rodinném kruhu, která postupně přejde v oběd. Děti se drží pravidla "dobré chutnání a bez povídání" a jediné, co vás příjemným způsobem "ruší", je šumění stromů, které sem tam protne tepání datla. Krásné, že? Piknik je přirozeně možnou alternativou, ovšem mít domov v této scenerii je přece jen o něco atraktivnější záležitostí.

Rodinný dům, který nedávno dokončil liberecký ateliér Mjölk, se nachází v borovicovém háji na okraji rozsáhlého lužního lesa nedaleko Prahy, kde působí spíše jako víla než vila. Je jako přízrak uprostřed mýtiny − moderní stavba v divoké krajině. "Vždycky se nám líbily osamocené domy kdesi ve Skandinávii, někde v Norsku u nějakého fjordu. Láká nás myšlenka zásahu do přírody, pokud ji návrh plně respektuje," tvrdí architekt Jan Vondrák.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.