Mořeplavkyně a spisovatelka Isabelle Autissierová
Foto: Richard Klíčník

Jsou mladí, lehce přes třicet. Na první pohled − zlatá generace Y. Tahle nálepka víc platí na bezstarostnějšího Ludovica (account managera u pařížské eventové firmy) než na vážnější Louisu (úřednici na berním úřadě), dohromady ale ti dva tvoří pár, který si dovede užívat. Všechno se však změní, když se rozhodnou vydat na cestu kolem světa. Ludovic ji podniká z touhy po změně, Luise spíše proto, aby ho neztratila. Osudovou se jim stane zastávka na ostrově Stromness. Lidé mají do této rezervace už dávno přístup zakázán, takže naděje, že někdo objeví dva nezvané návštěvníky, jimž bouře přes noc vzala loď, zásoby i komunikační prostředky, je mizivá. A tak mladým Pařížanům nezbude než bojovat…

Román Náhle sami je stylově i rozsahem střídmý, ale sugestivní příběh. Ve Francii si snadno získal čtenáře i kritiky, takže postoupil až do širší nominace na prestižní Prix Goncourt. Není divu. Isabelle Autissierová je zkušená autorka a jako mořeplavkyně moc dobře ví, jak se bojuje o život.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.