Hlavním tématem fotografií Davida Gaberleho je město. Snímek s chrtem patří k jeho nejoblíbenějším.
Foto: David Gaberle
V hlavním městě začínal před pěti roky fotit, aby se zbavil úzkosti. Jako fotograf se do Prahy loni vrátil poté, co objel sedm světových metropolí. Snímky Davida Gaberleho si můžete prohlédnout v naší fotogalerii a do konce února v pražském Centru architektury a městského plánování.

Obličej staré ženy za sklem tramvaje. Cvrkot pod Trojským mostem. Žena v červených šatech venčící chrta. Na snímcích z Prahy fotografa Davida Gaberleho nejsou zachyceny staroměstské věže nebo mosty, spíš výjevy z periferií, z míst, která jsou na první pohled nezajímavá, ale kterými musí Pražané denně procházet nebo zde tráví čas.

Nefotogenické kouty nebo banální průhledy ale skrývají často silná sdělení. Třeba fotka "klinicky čistého" Trojského mostu, na němž stojí auta nehybně v zácpě, zato pod ním jezdí v U rampě mládež, o kousek dál probíhá piknik a kolem se v odpoledním dosluhujícím slunci ještě prohánějí bruslaři po cyklostezkách.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.