Pavel Chrást vybírá vína i pro nejvyšší politická setkání a jako profesionální hodnotitel se účastní domácích i zahraničních soutěží.
Foto: Pepa Dvořáček
Domácí vinařství by mělo udělat tlustou čáru za svou horší minulostí. Do deseti let budeme dělat lepší vína, předpovídá známý sommeliér Pavel Chrást.

Nezávislý degustátor, dovozce francouzského vína a malý moravský vinař Pavel Chrást má spoustu zábavných vinných historek. Třeba o tom, jak naučil pít Livii Klausovou frankovku, nebo jak se brněnský exprimátor Roman Onderka večer loučí se zahraničními delegacemi slovy "good afternoon".

V lednu Pavel Chrást zorganizoval už 10. ročník Dne vína, jednodenního festivalu předních moravských vinařů, který se koná v jihomoravských Vémyslicích. A tam taky rád promlouvá vinařům do duše.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.