Dobrovolně se zbavovat věcí bez ohledu na to, co z toho budu mít, je očistné, věří autorka pražského swapu.
Foto: Shutterstock
Věci nevyhazovat, ale snažit se jim dát nový domov, taková je filozofie tzv. swap akcí. "Když se naučíte hodnotnou věc darovat, bez ohledu na to, zda z toho něco získáte, zažíváte pocit štěstí," říká organizátorka pražského swapu Lucie Poubová.

Pověstné sbírky nepovedených vánočních dárků od babiček by se daly označit za celosvětový internetový fenomén. Poradit si s nimi poté, co si je vyfotíte a pobavíte skvostem své facebookové okolí, může být ale oříšek. Nemáte srdce je vyhodit. V ten moment pomůže swap, akce, v jejímž průběhu si nejen vyměníte nadbytečné předměty za potřebné a seznámíte se s podobně smýšlejícími lidmi, ale hlavně se naučíte uvědoměle nakupovat a užívat si sdílení. Důležité je si pamatovat – to, co je pro vás zbytečností, pro někoho může být nutností.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.