Dobrý fyzioterapeut musí být schopen nabídnout pacientovi pro něj přijatelné a efektivní metody a techniky.
Foto: David Sekáč

Čím našemu tělu nejvíc ubližujeme? Je to především často zmiňovaný stres?

Stres je naprosto přirozený a důležitý. K životu ho potřebujeme každý. Problém nastává, když je stresu moc − pak se spolupodílí na vzniku mnoha poruch a onemocnění jak psychických, kardiovaskulárních, zažívacích, tak pohybového aparátu. Jedním z hlavních spouštěčů stresu je čas, respektive jeho nedostatek. Vysoké nároky však na sebe klademe především my sami. Chceme sobě a své rodině dopřát kvalitní bydlení, vzdělání, ale i zábavu, na což potřebujeme stále více peněz, a tak trávíme více času v práci, která je převážně sedavá anebo pohybově jednostranná. Takže proto, abychom se v životě cítili spokojeně, sedíme, spěcháme a nervujeme se. A tak stále dokola.

Tělo nás ale dokáže včas varovat.

Ano. Mnohdy si sice uvědomujeme, že jsme unavení, bolí nás hlava, nemáme chuť k jídlu, špatně spíme, tuhnou nám svaly a leccos nás bolí, ale na tyto signály většinou nereagujeme. Takže se dříve nebo později nemoc dostaví.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.