Stavba má v rámci svého rozvržení velkorysý charakter, obytná část přitom plynule navazuje na exteriér.
Foto: BoysPlayNice
Nadčasový ráz, přívětivá estetika a dokonalý komfort - rekreační dům Engel House, který navrhl ateliér CMC, je inspirativním prostorem k relaxaci.

Většina architektonicky zajímavých projektů začíná místem svého vzniku, které určuje následný děj. V případě nedávno dokončeného rekreačního domu Engel House přitom ono místo vskutku předurčovalo velmi slibný potenciál pro tvůrčí realizaci. Pozemek, kde měl tento dům teprve "vyrůst", se totiž nachází v jedné malebné vesnici nedaleko Karlových Varů, uprostřed romantické krajiny, přímo pod masivní skálou a zříceninou středověkého hradu, na jejímž úpatí se městečko nachází.

Majitel však neměl v plánu vybudovat zde novodobý zámek s balustrádami − jeho přáním bylo rodinné sídlo s moderním charakterem, které by nabízelo dostatečný komfort jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. Za tímto účelem také vsadil na jistotu a k návrhu oslovil přední český ateliér CMC Architects, jenž má s podobnými projekty bohaté zkušenosti.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.