Společenský samotář
Foto: Tomáš Škoda
Loni vyprodal stovku sálů. O svých pěších poutích vypráví i v bestsellerech, jichž se tisknou desetitisíce kusů. Chodec, bavič, podnikatel Ladislav Zibura.

Na pěších cestách po Evropě a Asii ušel rodák z Českých Budějovic Ladislav Zibura šest tisíc kilometrů. Teprve loni porušil své pravidlo chodit výhradně po svých a nenechat se svézt, pokud to není životně nutné. V Gruzii najednou z monotónního šlapání pocítil ukrutnou − především psychickou − únavu a stopnul si auto. "Pak jsem z toho byl extrémně smutný. Najednou jsem měl po těch šesti letech pocit, že jsem zradil sám sebe. Plakal jsem," vypráví v brněnské kavárně vousatý světlovlasý mladík v brýlích. Je mu teprve 25 let, ale vypadá starší a také se tak vyjadřuje. Při rozhovoru nevtipkuje tak často, jako při svých "projekcích" z cest, jimiž plní sály po celé republice.

Do kavárny na Kapucínském náměstí si odskočil z nahrávání audioknihy Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, která vyšla ke konci minulého roku a podle autorových slov se jí v papírovém vydání prodalo už 20 tisíc kusů. Minulých dvou titulů, v nichž líčil zážitky z pochodů do Jeruzaléma a po Číně a Nepálu, se rozebral trojnásobek.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.