Terroir opět & znovu!
Foto: archiv

Terroir, souhrn půdních a klimatických podmínek, charakteristických odlišností rostlinných zdrojů, tradice a zkušeností výrobců, na nějž po léta přísahali vinaři, se definitivně uchytil v oboru destilátů. Velmi dobře patrné je to v kategorii whisky, a to zejména z oblastí, jež můžeme označit jako "netradiční". Názorným příkladem může být Rakousko a zdejší single malt "wiesky" UUAHOUUA®, která se prezentovala na loňské přehlídce Whisky Live Prague.

Neobvyklé označení "WIESky" je slovní hříčkou, jež má základ v názvu výrobní společnosti Markus Wieser GmbH, značka sama je pak návratem k starobylému názvu vinařské oblasti Wachau. To jsou ale jen vnější znaky produktu. Podstatné jsou odlišnosti výrobního postupu, především neobvyklá čtyřnásobná destilace, jež má ovšem sklon zbavovat destilát některých vlastností, které u něj naopak oceňujeme. Samozřejmě, aromatický a chuťový profil se dá dohnat při sedmiletém zrání, jež se odehrává v sudech po víně − tady se uplatňuje evropská vinařská velmoc −, v tomto případě po odrůdě Pinot Noir. Stručné sdělení etikety "caramel free" je namístě. Barva je poměrně tmavá a podezření na kosmetické úpravy by napadlo kdekoho.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.