Ilustrace k pohádce Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen, vydal Librex 1999
Foto: Josef Čapek
Práva na nejznámější dílo Josefa Čapka jsou po 90 letech volná. Začaly tedy vycházet reedice, objevují se nové příběhy o známé dvojici. Jednu takovou pohádku na aktuální téma jsme pro vás také napsali. A o dalších osudech Čapkova díla se dozvíte v následujícím článku

To bylo tenkrát, když spolu ještě pejsek a kočička hospodařili, ale už cítili, že to tak nějak není ono. Že se na spoustě věcí neshodnou, a i když se pořád mají rádi, tak jsou pejsek a kočička a pejsek má radši buřta a kočička dá přednost misce mléka.

No a tak to bylo se vším. "Pojď, budeme honit myši!" lákala pejska kočička, a pejsek ohrnoval čumák a odpovídal: "Myši?" a málem řekl "pojď, budeme radši honit nějakou kočku!", ale naštěstí se včas zarazil a zaštěkal jen něco o tom, že by chtěl honit míček.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.