Angelina Diašová z hnutí Femen se během prezidentských voleb vrhla na českou hlavu státu.
Foto: ČTK
"Zeman je Putinova děv*a," vykřikovala polonahá dívka ve volební místnosti v pražských Stodůlkách, když současný český prezident přišel hlasovat. Kde se vlastně vzalo hnutí, které tato žena reprezentuje?

Aktivistické volební extempore s odhalenou dámskou hrudí před hlavou státu nemělo dlouhé trvání. Ochranka ženu okamžitě zpacifikovala a následně ji pražský soud odsoudil za výtržnictví k podmínečnému trestu a zákazu pobytu na našem území. Tak se většina Čechů dozvěděla o existenci původně ukrajinského feministického hnutí Femen, jehož členky deklarují, že bojují proti patriarchátu a se­xuálnímu vykořisťování.

Prostředkem pro přilákání pozornosti médií k tématům, která by většinu čtenářů nejspíše nezajímala, jsou odhalená ňadra, popsaná politickými slogany. Jenže při bližším pohledu obraz odvážných aktivistek dostává jisté trhliny.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.