Majitelka realitní kanceláře Elena Klamárová.
Foto: Gabriel Kuchta
Stavět je v Bratislavě možná i kvůli ne tak rozsáhlým památkovým zónám jednodušší než v Praze. Z větší nabídky nových bytů má radost spolumajitelka bratislavské realitní kanceláře Amica Real Elena Klamárová. "Já i lidé kolem mě jsme se obávali, že se díky Mečiarovi můžeme dostat do izolace," vzpomíná na dobu po rozdělení Československa Klamárová.

Ano, Praha je větší a pro turisty atraktivnější než Bratislava, ale město na Dunaji nyní zejména v jedné disciplíně vítězí. V poměru dokončených bytů na počet obyvatel. Stavět je možná i kvůli ne tak rozsáhlým památkovým zónám jednodušší, ale skóre je prostě pro slovenské hlavní město příznivější. Zatímco v Praze připadalo v prvním letošním pololetí na jeden nově postavený byt 435 lidí, v Bratislavě jen 289.

Z větší nabídky má pochopitelně radost spolumajitelka bratislavské realitní kanceláře Amica Real Elena Klamárová, která s nemovitostmi pracuje už 30 let.

"Staví se hodně, především za Bratislavou. Někdy ale překotně na místech, kde chybí jakákoliv infrastruktura," připomíná developerský nešvar, který dobře známe i z Česka.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.