Herečka Ingrid Timková.
Foto: Gabriel Kuchta
"Tehdy se mě na můj názor ptali i novináři a já jim řekla: Všechno bude dobré," vypráví členka činohry Slovenského národního divadla, v němž působí už od roku 1990. První roky samostatného státu, které se nesly ve znamení zneužívání moci premiérem Mečiarem a vládnoucí stranou HZDS, si ale představovala jinak. "Byli jsme na tom hodně špatně, Češi to věděli, ale nepamatuji si z vaší strany nějakou velkou společenskou podporu," podotýká Ingrid Timková.

"Bylo mi 25 let a to nic neberete příliš tragicky," vzpomíná herečka Ingrid Timková na rozdělení Československa. "Tehdy se mě na můj názor ptali i novináři a já jim řekla: Všechno bude dobré," vypráví v herecké šatně členka činohry Slovenského národního divadla, v němž působí už od roku 1990.

Pro rozdělení federace ale nebyla, chtěla prý jen zůstat optimistkou. "Snažím se být věcná. Ne, že bych je velebila, ale bylo dobře, že se Klaus s Mečiarem dohodli, drželi slovo a že vývoj nepřerostl k něčemu horšímu," říká.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.