Architekt Patrik Hoffman má na střeše bývalého uhelného mlýna relaxační místo.
Foto: Michaela Danelová
Navštívil chátrající šroubárny v Libčicích nad Vltavou a nemohl je dostat z hlavy. Nakonec architekt Patrik Hoffman část budov koupil a vytváří v nich volnočasové centrum.

U železniční trati z Prahy na Kralupy nad Vltavou, která vede podél řeky, leží i městečko Libčice nad Vltavou. Jeho dominantou je už přes 140 let areál šroubáren. Nejen že šrouby se tu vyrábějí bez přestání dodnes – chátrající průmyslové budovy navíc revitalizuje svérázný architekt Patrik Hoffman a vytváří z nich multifunkční volnočasové prostory.

Uprostřed sychravého dopoledne se ocitáme před budovou bývalého uhelného mlýna. "Šroubárny tu postavila Pražská železářská společnost v důsledku rozvoje železnice na Vídeň už na konci 19. století. Mají tady ohromnou tradici a je skvělé, že pořád fungují," líčí energicky muž, který se nadchl pro industriální architekturu a už se jí nepustil.

Osudový industriál

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.