Přestože Miřenka Čechová ctí minimalismus, v téhle dámě se spojuje hned několik dovedností: tančí, režíruje, hraje (i pantomimu), píše knihy.
Foto: Lukáš Bíba

Nejlépe se cítím v pánském oblečení, nejsem na volánky ani na sukýnky. Základ je pro mě krásná bílá košile. Říkám, že mám ráda holky, které jsou se mnou v klubu bílých košil," směje se Miřenka Čechová. Nenosí šperky, nemá tetování ani piercing. "Jsem oproštěná od všeho. V jednoduchosti je pro mě rafinovanost. Asi i proto, že na jevišti ráda pracuji s transformací. Zajímá mě to uvnitř, vnější detaily jsou příliš určující."

Stejně jako dlouhé vlasy u žen. "Jsou symbolem ženskosti, je v nich síla. Já už jsem ale velká holka a nepotřebuji využívat tyto primární ženské zbraně. Sebevědomí a sebeurčení toho, kdo jsem, je ve mně i tak. Nechala jsem se proto ostříhat nakrátko. Takhle je to pro mě mnohem přitažlivější. Cítím v tom lehkost, nezatíženost, otevřenost k proměně. Věci, které jsou pro mě sexy, rozhodně nemají se stylizací do povrchní sexuality nic společného. Romantizující pohled na ženu, že musí být svůdná pro muže, nemám ráda."

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.