Prezidentští kandidáti
Foto: Archiv HN
Bude lepším prezidentem někdejší sígr, nebo ten, kdo byl Mirkem Dušínem už jako školák? Požádali jsme prezidentské kandidáty, aby se podělili o své zásadní zážitky z dětství.

Pouhopouhých 17 dětí z 30 tisíc, které oslovil před dvěma lety Český statistický úřad, by se chtělo stát prezidentem. V průzkumu na školách, při němž se statistici ptali na nejrůznější věci, se mezi pěti nejpopulárnějšími povoláními u dětí ve věku zhruba od 11 do 14 let umístil veterinář, lékař, kuchař, policista a překvapivě i učitel. Ve starším americkém výzkumu zase 60 procent tamních rodičů uvedlo, že by dali přednost tomu, aby se jejich potomek v dospělosti stal raději tesařem než šéfem Bílého domu.

Prezidentství tedy "normální" lidi příliš netáhne v žádném věku. Nebo spíš platí to, že šance své i vlastních ratolestí umíme realisticky vyhodnotit. Přesto souboj o nejvyšší post v zemi pokaždé davy fascinuje, což dokázala i vyšší volební účast než u voleb do parlamentu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.