Adam Langr
Foto: Matej Slávik
"Neustálé setkávání s kovovým odpadem mě přivedlo k myšlence recyklování nevyužitých zbytků a vyřazených součástek," vysvětluje umělec, který kovem vyzdobil vlastní pražský bar. Tvořit však odjíždí do Ústí nad Orlicí. "Umění pro mě není práce, ale odpočinek a kreativní vyžití," říká.

Do zvenčí nenápadného podniku OneTwoBar & Gallery vedou schody z pražské Šafaříkovy ulice. U vchodu hosty vítá originální cedule vyřezaná z kovu – a uvnitř je podobných výjevů mnohem víc. Zakladatelem podniku je spolu s DJ a baristou Martinem Dohou svérázný sochař Adam Langr. "Suroviny" pro svá díla sbírá na šrotovišti, hotová pak vystavuje nejen ve svém baru.

Do Prahy se Langr přistěhoval před třemi lety, původně však pochází z Ústí nad Orlicí. V podhůří Orlických hor si vypěstoval také zálibu v kovovém odpadu – jeho otec dodnes provozuje šrotoviště v nedaleké vesnici. "Už jako malý jsem mezi hromadami šrotu pobíhal a hrabal se v nich. Když jsem trochu vyrostl, trávil jsem tam víkendy i prázdniny na brigádě," vzpomíná mladý umělec.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.