Vyslanec pekel přišel i do Milhostova.
Foto: Zbyněk Pecák
Koho jsem volil? Přece Lucifera, bručí čert, který o Mikuláši strašil děti v Milhostově. Jejich rodiče ale dali rekordní počet hlasů - 66 procent - Andreji Babišovi. Pro srovnání jsme zajeli i do Kostelní Myslové, kde hnutí ANO volil pouze jediný člověk. Čím lidé v tak odlišných vesnicích žijí?

O Milhostově, vesnici ležící zhruba deset kilometrů od Chebu, novináři v uplynulých letech psali jen kvůli třem tématům: okresnímu fotbalovému přeboru, volbám a ojedinělé kriminální kauze.

Policie v roce 2006 obvinila místního muže, že chtěl v Chebu dvojici Britů prodat vlastní dítě, a označila to za první případ obchodu s dětmi v Česku. Policejní mluvčí tehdy uvedla, že pachatel pocházel ze sociálně slabé skupiny, nikoliv však z etnické menšiny, a za devítiměsíční dceru požadoval 100 tisíc eur. Ukázalo se, že Angličané jsou novináři snažící se dokázat, že v Česku kvete byznys s dětmi. Muž z Milhostova poté tvrdil, že potomka nechtěl prodat, ale zájemce podvést, a přijít tak lacino k penězům. Byl odsouzen na několik let za podvod.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.