Na zimním výletě oceníte lehké a skladné vybavení.
Foto: pixabay.com
Svět outdoorové výbavy v příštím roce ovládne minimalismus. K dostání bude menší a lehčí vybavení, v kurzu bude také to víceúčelové a univerzální. To vše s dohledem na maximální šetrnost k životnímu prostředí. Výplň bundy vyrobená z recyklovaných PET lahví je jen začátek.

Čím dál větší obliba výletů i dobrodružných výprav do hor vytváří tlak na výrobce outdoorového oblečení a dalšího vybavení. Nikdo se nechce vláčet do kopců s těžkým batohem, vše tedy musí být lehčí a menší. Zákazníci volají po větším komfortu a pohodlí, potvrzují prodejci. Podle nich jsou lidé také informovanější než dříve. "Rádi si vyhledávají informace, radí se s odborníky a jsou ochotni připlatit si za kvalitní zboží," říká outdoorový specialista Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz.

Menší a lehčí

Trendem roku 2018 v outdooru je zmenšování vybavení a snižování jeho hmotnosti. "To je snad nejvíce patrné u karimatek, kde dnes není problém sehnat nafukovací karimatku s váhou pod 500 gramů při standardní délce a tloušťce. Není už ale zvláštní ani to, že bundu můžete sbalit do velikosti dlaně," podotýká Hruška. Zdůrazňuje také, že zmenšování neubírá vybavení na funkčnosti. "Naopak – minimalismus je důsledkem vývoje nových technologických postupů a materiálů," podotýká Vít Hruška.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.