V Ungeltu otevírají lahve vína pomocí speciálního přístroje.
Foto: archiv Restaurantu Ungelt
V tisíciletých prostorách pražské restaurace Ungelt ve staroměstském Týně se skrývá obsáhlá vinotéka. Majitel teď navíc na víno pořídil vychytávku.

V pražském Restaurantu Ungelt začali využívat novinku pro milovníky vína. Pozoruhodný, pistoli připomínající přístroj, který tu začali používat docela nedávno, z lahve "vytáhne" víno, aniž by se musela otevírat.

V podstatě se jedná o násadu s tenkou jehlou, jež lehce napíchne korek, který se pak po "výkonu" zase sám zatáhne. Ovšem ještě předtím stihne do lahve vtlačit na uvolněné místo argon, který zamezí přístupu vzduchu. Díky téhle vychytávce se v lahvi lahodný mok uchová v plné kondici stejnou dobu, jako kdyby zůstala zavřená. Značnou výhodu to má v tom, že se drahá luxusní vína mohou nabízet po sklenkách, aniž by hrozilo, že po otevření během pár dní zvětrají.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.